Loftowy styl

Loftowy styl to wnętrza, których myślą przewodnią jest mniej znaczy więcej. Wnętrza w loftowym stylu wyróżniają się surowym klimatem, naturalnymi kolorami i oszczędnością formy i dodatków. W każdym wnętrzu w stylu loftowym spotkasz surowe ściany i sufity z betonu lub cegły. Równie często wnętrza w stylu loftowym mają instalacje poprowadzone na ścianach. Są to przewody z instalacji elektrycznej lub hydraulicznej. Ważna jest estetyka ich położenia, pamiętaj żeby dopilnować instalatorów, żeby położyli je ładnie i równo, inaczej będą szpecić wnętrze zamiast zdobić.

Loft – pomieszczenie przemysłowe zaadaptowane na mieszkanie (często luksusowe) lub inny lokal użytkowy;
źródło https://pl.wiktionary.org/wiki/loft

Czym charakteryzuje sie loftowy styl

Loftowy styl to przestrzeń mieszkalna lub biurowa, która kiedyś była pomieszczeniem przemysłowym i została zaadaptowana na nowe potrzeby. Charakteryzuje się minimalizmem, prostotą, dużymi i otwartymi przestrzeniami. Wysokie sufity sprawiają że pomieszczenia są pięknie oświetlone i mają swój klimat.

Czym charakteryzuje się styl loftowy

Wnętrza w stylu loft są przytulne, a to za sprawą dodatków i ciepłego oświetlenia. Drewno równie często występuje we wnętrzu loftowym nadając mu więcej przytulności. Loftowy styl kocha także welurowe tkaniny, miękkie poduchy, pledy i zasłony. Nie bez znaczenia dla tego stylu są również lampy i kolor światła. Najlepiej pasuje światło o ciepłej barwie, wręcz miodowej, co wieczorem daje niesamowite wrażenia wizualne i relaksuje.

Wnętrza w stylu loftowym

Dawniej lofty były zaadaptowanymi starymi fabrykami z którymi nie było co zrobić i okazało się że świetnie sprawdzają się jako mieszkania lub biura. Dzisiaj styl loftowy możemy mieć nawet w mieszkaniu w bloku. Można powiedzieć że są dwie drogi na życie w lofcie. Możesz kupić stary budynek i go dostosować do potrzeb mieszkalnych. Będzie to niełatwe zadanie, ale efekt będzie w 100% spełnieniem założeń wnętrza stylu loft. Możemy również zaaranżować wnętrze domu lub mieszkania inspirując się stylem loftowym.

Similar Posts